centrode کرمان شهردار اندازی شهرداری

centrode: کرمان شهردار اندازی شهرداری پارک بانوان کلنگ زنی کرمان آفتاب

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شخصی که جهت وزارت علوم گزینش شد در لحظات آخر انصراف داد / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور گفت: کابینه دوازدهم قادر خواهد بود در مواجهه با چالشها و تحقق وعده‌هایی که رئیس‌جمهوری داده، به خوبی عمل کند. 

شخصی که جهت وزارت علوم گزینش شد در لحظات آخر انصراف داد / جهانگیری

جهانگیری:شخصی که جهت وزارت علوم گزینش شد در لحظات آخر انصراف داد

عبارات مهم : اقتصاد

معاون اول مدیر جمهور گفت: کابینه دوازدهم قادر خواهد بود در مواجهه با چالشها و تحقق وعده هایی که مدیر جمهوری داده، به خوبی عمل کند.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهور صبحگاه امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کابینه پیشنهادی مدیر جمهوری کابینه خوب و کارآمدی هست، اظهار کرد: این کابینه مشمول بر ترکیبی از مدیران با تجربه است که اندوخته بسیار خوبی به همراه خود دارد و به واسطه حضور در دولتهای گذشته از تجربیاتی در مواجهه با چالشها برخوردار هستند.

شخصی که جهت وزارت علوم گزینش شد در لحظات آخر انصراف داد / جهانگیری

وی با بیان اینکه افراد جوانی در کابینه حضور دارند که می توانند در تصمیم گیریهای دولت کمک کننده باشند ، خاطر نشان کرد: در ترکیب کابینه علاوه بر وزرا، معاونان مدیر جمهور نیز حضور دارند و در مجموع حدود 34 نفر به عنوان تصمیم گیرنده دور میز هیئت دولت می نشینند.

معاون اول مدیر جمهور تاکید کرد: در مجموع دولت دوازدهم دولت کارآمدی خواهد بود که قادر است در مواجهه با چالشها و تحقق وعده هایی که مدیر جمهوری داده، به خوبی عمل کند.

معاون اول مدیر جمهور گفت: کابینه دوازدهم قادر خواهد بود در مواجهه با چالشها و تحقق وعده‌هایی که رئیس‌جمهوری داده، به خوبی عمل کند. 

جهانگیری راجع به اوضاع معرفی وزیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: جهت این وزارتخانه با یکی از برادران توافق شده است بود ولی در لحظات آخر ایشان اعلام انصراف کردند در این شرایط آقای مدیر جمهور باید یا کابینه رانگه می داشت تا فرد دیگری گزینش شود یا اینکه کابینه و آینده دولت را سریعتر تعیین می کرد.

وی با بیان اینکه تصمیم مدیر جمهوری براین بود که مانند دور قبل در روز تحلیف کابینه را معرفی کند، ادامه داد: معرفی کامل اعضای کابینه در روز تحلیف به دلایلی به تعویق افتاد. ولی در نهایت ایشان تصمیم گرفتند که کابینه تازه را سریعتر تشکیل دهند. وزیر پیشنهادی علوم نیز در نخستین وقت مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون اول مدیر جمهور در ادامه صحبتهای خود راجع به بعضی انتقادات نسبت به سن کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم و اوضاع حضور زنان در این کابینه تصریح کرد: در حال حاضر سه عضو کابینه زن هستند وبا توجه به اینکه براساس قانون حدود هزار مدیر اعم از استانداران و معاونان وزرا جزو مقامات کشور محسوب می شوند به زنان اطمینان می دهم که دولت دوازدهم به حضور آنها در جمع میقامات کشور مصمم است.

شخصی که جهت وزارت علوم گزینش شد در لحظات آخر انصراف داد / جهانگیری

وی خاطر نشان کرد: آقای مدیر جمهور در نخستین جلسه پیش از معرفی وزرا تاکید داشتند که پذیرفته نیست در بین وزرا وزیری معاون زن در حوزه های متفاوت نداشته باشد.

جهانگیری تاکید کرد: اطمینان می دهم که حتما تعداد قابل توجهی از زنان با تجربه و تحصیلکرده در جمع مقامات دولت دوازدهم خواهند بود.

معاون اول مدیر جمهور گفت: کابینه دوازدهم قادر خواهد بود در مواجهه با چالشها و تحقق وعده‌هایی که رئیس‌جمهوری داده، به خوبی عمل کند. 

معاون اول مدیر جمهور همچنین با تاکید بر لزوم حضور مدیران قومیتهای متفاوت در جمع مقامات کشور گفت: همان تاکیدی که بر حضور در دولت وجود دارد نسبت به قومیتها نیز مطرح است وهم مدیر جمهوری در این عنوان جدی هستند و هم من پیگیر تحقق این اقدام هستم. ما اصرار داریم که حتما از قومیتها و افراد در استانهای متفاوت در معاونان وزرا و استانداران و سفرا حضور داشته باشند.

وی راجع به میانگین سنی اعضای کابینه نیز خاطر نشان کرد: اصرار ما بر این است که حتی الامکان از افرادی که به سن بازنشستگی رسیده اند، مگر در استثناها در رده های معاونان کمتر استفاده شود.

شخصی که جهت وزارت علوم گزینش شد در لحظات آخر انصراف داد / جهانگیری

اسحاق جهانگیری در ادامه راجع به حضور صالحی امیری در هیئت دولت و تیم اطلاع رسانی دولت دوازدهم تصریح کرد: تصمیماتی که گرفته می شود زمانی عملیاتی می شوند که ابلاغ گردند به همین جهت آقای روحانی با آقای صالحی امیری مذاکرتی داشته اند واین مذاکرات خیلی پیش رفته است و چنانچه که مدیر جمهوری به نتیجه قطعی برسد و آقای صالحی امیری نیز موافقت کنند حتما ابلاغ مورد نظر انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: آقای صالحی امیری قطعا به دولت علاقه مند هستند و دوست دارند که به دولت در هر جایی که مدیر جمهوری اعلام کند کمک نمایند.

معاون اول مدیر جمهور در ادامه راجع به بیانات اخیر خود نسبت به لزوم اعطای اختیارات خاص به ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توقعی فراتر از تعهدات دولت است که رهبری از مجموعه کشور خواسته اند تا جهت تحقق آن به صحنه بیایند و تلاش کنند. متناسب با این مطالبات نیز باید اختیاراتی در اختیار این ستاد قرار بگیرد.

جهانگیری با بیان اینکه این اختیارات میتواند هم در حوزه دولت وهم در حوزه فعالیت قوای دیگر باشد تاکید کرد: پیش نیاز سرمایه گذاری ایجاد شغل و کار جدی در اقتصاد کشور، امنیت سرمایه گذاری است که باید این مسئله طی قوانینی که مجلس تصویب می کند و همچنین در کارها قوه قضائیه و حرکت نهادهای بازرسی و نیروهای اطلاعاتی مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: این نهادها هر حرکتی که می خواهند انجام دهد باید محاسباتشان این باشد که این حرکت چقدر می تواند امنیت سرمایه گذاری را تحت تاثییر خود قرار دهد.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی باید دارای اختیاراتی باشد که طی آن از قوای دیگر بخواهد تصمیمات انها در جهت تصمیمات این ستاد قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، معاون اول مدیر جمهور در آخر صحبت های خود به خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار تبریک گفت و از آنها تقدیر کرد.

واژه های کلیدی: اقتصاد | جهانگیری | اعضای کابینه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog